“Нерухомість у Європі подешевшала після кризи. Серед киян користуються популярністю квартири на курортах. Часто клієнти цікавляться нерухомістю у Греції, Туреччині і на Кіпрі. Щоб купитиквартиру у грецьких Афінах, треба подати до податкової служби заяву і отримати реєстраційний податковий номер. Мінус один – там високі податки. Після укладення угоди про купівлю квартири чи будинку, доведеться 10 % від вартості об’єкту заплатити державі. Послуги нотаріуса коштують стільки ж, як у нас – 1-2 %. Для оформлення договору про купівлю-продаж треба мати з собою закордонний паспорт”, – сказала Мисковець.
Однокімнатну квартиру в Афінах можна купити за 30-35 тис. євро.
“Квадратний метр житла там коштує 1-1,5 тисячі євро. На Кіпрі за 100-150 тисяч євро можна придбати віллу на березі Середземного моря. За 50 тисяч купити однокімнатну квартиру. Коли купуєте нерухомість, отримуєте візу F, яка дозволяє необмежений час жити в країні. Через 2-3 роки можна просити постійного громадянства. У “гарячий” сезон віллу можна здавати в оренду – по 3-4 тисячі доларів на місяць”, – запевнила ріелтор.
Аби купити житло, треба після оглядин домовитися з власником і брокером, аби зняли його з продажу.
“Ціни на нерухомість у Європі можуть змінюватися залежно від пори року. Як правило, житло трохи дешевшає на зиму. Якщо якусь квартиру облюбували, треба заплатити завдаток – 1,5-2 тисячі євро. Тоді житло знімуть з продажу. У нього не водитимуть інших потенційних покупців-клієнтів. Його ціна тепер не зростатиме. Сума завдатку входить у вартість квартири”, – пояснила Мисковець.
Зріс попит на нерухомість у Туреччині.
“В Анталії земля дорога – по 5 тисяч євро за сотку. А “однокімнатку” економ-класу можна придбати за 25-30 тисяч євро. Але найчастіше це житло у старих районах. Будинки старі, без консьєржки. Сусіди – в основному турки. Віллу на першій лінії від моря можна виторгувати за 100 тисяч. Судячи з того, якими темпами зараз росіяни і європейці скуповують турецьку нерухомість, через рік-два ваша вілла подорожчає удвічі”, – зауважила ріелтор.
Вона додала, що власник турецької нерухомості, його дружина чи чоловік і неповнолітні діти мають право не покидати країну 5 років.
Джерело: <a href=”http://gazeta.ua/articles/ls-gamanec/_yak-kupiti-zhitlo-za-kordonom-za-menshu-cinu-nizh-u-kievi/482732″>Gazeta.ua</a>